شما اینجا هستید : خانه

جستجوی تصویر به جای متن در گوگل Google

شاید برای شما هم پیش آماده باشد تصویری دارید و میخواهید منبع تصویر و یا تصاویر بیشتر و نمونه های آن تصویر را پیدا کنید . خوب طبیعتا همه با…

راه های حفظ امنیت مودم ای دی اس ال ADSL

 بخش قابل توجهی از کاربران اینترنت پرسرعت در جهان از فناروی ای‌دی‌اس‌ال استفاده می‌کنند. برای اتصال از این طریق به اینترنت به یک مودم-مسیریاب (گاه دو دستگاه مجزا) نیاز است…

مطالب

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی - 3.0 out of 5 based on 3 reviews
رای دهی:  / 3
ضعیفعالی 
پرداخت اینترنتی چیست؟
پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.
 
فرآیند پرداخت اینترنتی
مدیران سایت های اینترنتی با بانک ها قراردادی می بندند و بعد از طی پروسه ای درگاه اینترنتی به سایت داده می شود و به این ترتیب پول با همکاری بانک از طریق اینترنت از حساب مشتری به حساب مدیر سایت واریز می شود.
در حال حاضر بانکهای ملت، سامان، پارسیان، ملی، اقتصاد نوین و پاسارگاد این امکان را فراهم آورده اند که افراد بتوانند با استفاده از کارت های بانکی تحت شتاب، خرید اینترنتی انجام دهند. یعنی این بانک ها به عنوان دروازۀ پرداخت یا درگاه پرداخت یا در اصطلاح Gateway عمل می کنند.
 
در سایت ما ابتدا  اگر ثبت نام نکرده اید ثبت نام کنید در غیر اینصورت در هر خرید باید تمام مشخصات خود را در فرم خرید وارد کنید.
اگر کالا های بیشتری را میخواهید به صفحه اصلی فروشگاه رفته و روند را تکرار کنید.
در پایان روی دکمه ثبت و پرداخت اینترنتی کلیک کنید تا به صفحه سایت بانک ملت متصل شوید.
در زیر اطلاعاتی که بانک از شما میخواهد و نحوه بدست آوردن آن آمده است.

این به این معنی نیست که فقط کارت های همین 5 بانک قابلیت خرید اینترنتی را دارد، بلکه به این معناست که این بانکها امکاناتی را فراهم کرده اند که بتوان با کارت سایر بانک ها نیز خرید اینترنتی کرد و این امکانات خود را در اختیار فروشگاههای اینترنتی قرار داده اند.
به این ترتیب شما پس از اطمینان از کالا یا سرویس سایت مورد نظر خود می توانید پول آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.
 
 با چه کارت هایی می توان از فروشگاه بیا تو کامپیوتر خرید اینترنتی کرد؟؟
کارت بانک های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و بانک سینا امکان خرید اینترنتی دارند.اما درگاهی که در سایت استفاده میکنید مربوط به بانک ملت است اما مانند عابر بانک های مختلف سطح شهر پرداخت از دیگر بانک ها از این درگاه جهت استفاده تمام بانک های عضو شتاب امکان پذیر است پس کارت بانک شما مهم نیست از چه بانکی است تنها باید عضو شتاب باشد.
 کارت بانک های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و بانک سینا امکان خرید اینترنتی دارند.
بانک ملیبانک طوسبانک کشاورزیبانک پاسارگادبانک اقتصاد نوینبانک ملتبانک پارسیانبانک صادراتبانک سامانبانک صنعت و معدنبانک سینا
 
پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی
در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.
 
بانک ملت بیا تو کامپیوتر دات کام
 
 در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.
بانک ملی بیا تو کامپیوتر دات کام

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت (اینترنت بانک) چک می کنید، نیز متفاوت است.
در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

1- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

2- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.اما راحت ترین کار در هر زمان از شبانه روز رمز را از ATM (دستگاه خودپرداز) بانک خود دریافت کنید.

3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شماره 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید در بعضی از کارت ها هم جلوی کارت حک شده است.
سی سی 2 بانک ملی بیا تو کامپیوتر


4- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است و یا در هنگام دریافت رمز دوم یا همان رمز اینترنتی تاریخ انقضاء را هم به شما خواهد گفت. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد یا نمیدانید، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.
 
در هنگام خرید شما خود میتوانید دو نوع پست پیشتاز و سفارشی را انتخاب کنید در اینجا اگر بخواهیم از نظر رتبه بندی تفاوت پست ها را مشخص کنیم :

سرویس پست عادی شامل نامه‌ها و بسته هایی هستند که فرستندگان برروی آن‌ها تمبر الصاق کرده و در صندوق پستی انداخته یا به باجه‌های پستی تحویل می‌دهند و مرسوله به‌صورت عادی در جریان کار، مبادله و به مقصد ارسال می‌شود و هیچگونه ثبت و ربطی برروی آن صورت نمی‌گیرد.

سرویس پست سفارشی

شامل واحد ارائه‌دهنده خدمت از طریق باجه‌های پستی دولتی، آژانس‌های پستی و دفاتر خدمات ارتباطی و دفاتر پیشخوان دولت است. شامل مرسولاتی است که قبول آن از فرستنده و تحویل آن به گیرنده در قبال صدور و اخذ رسید صورت پذیرفته و امکان پیگیری سرنوشت مرسوله وجود دارد.این پیگیری که مرسوله شما چه زمانی ارسال شده یا در حال حاضر در کجاست با استفاده از کد پیگیری که فروشگاه بیا تو کامپیوتر برای خریدار بعد از خرید ارسال می کند در اینجا میسر است.این نوع پست از 24 ساعت تا 72 ساعت از زمان ارسال طول خواهد کشید که به دست خریدار برسد.

پست پیشتاز(EMS)

، سریع‌ترین سرویس پستی کشور ایران، پست پیشتاز است که کلیه عملیات پستی آن از لحظه قبول مرسولات تا توزیع آن‌ها در داخل و خارج از کشور ایران، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌گیرد. در حال حاضر، مرسولات قبول شده در تهران به مقصد مراکز استان‌ها و بیش از ۱۰۰ شهر دیگر ظرف مدت ۲۴ ساعت به گیرندگان تحویل داده می‌شود. حداکثر زمان تحویل یک مرسوله پیشتاز درون شهری به گیرنده ۱۲ ساعت و برای شهرستان‌ها ۲۴ تا ۴۸ ساعت است. این زمان در خارج از کشور ۷۲ ساعت می‌باشد.

 
 
پس از پایان خرید و برگشت موفقیت آمیز اطلاعات که به سایت در هنگام خرید از قبیل آدرس نام و ... داده اید به واحد ارسال کالا فرستاده می شود و کالای شما آماده و به همان آدرس به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران داده خواهد شد و سپس در چرخه ارسال ظرف مدت کوتاهی که در هنگام خرید مشخص شده است برای شما ارسال خواهد شد.
به طور قطع توسط ایمیل تمام مراحل تایید و ارسال به ایمیل ثبت شده شما ارسال خواهد شد تا از عملیات مرسوله خود مطلع شوید.

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی:

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است به علت مراجعات بیش از حد در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است و بعد از چند ساعت به حساب شما برگشت داده خواهد شد.
نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی سایت بیا تو کامپیوتر  تا مغایرت برطرف شود.

شماره تماس ما:

09152611774-05137641513
فکس: 37641513-051

RSS Icon نظر (0)

500 کاراکتر باقيمانده

Cancel or

مجموعه: پاسخگویی

منوی درختی فروشگاه

به اشتراک گذاری

عضو خبرنامه بیا تو کامپیوتر شوید

جهت اطلاع از مهمترین فعالیت ها ،شروع دوره های آموزشی رایگان و جدیدترین و برترین اخبار فناوری ، آموزش نرم افزار های پر کاربرد به طور رایگان،به ما بپییوندید.

آخرین محصولات وارد شده فروشگاه

مشاوره و تماس

مجتمع کامپیوتر تک، طبقه -1، واحد 14
سوالات: 09152611774-05137650840
فکس: 37641513-051
ایمیل: Info[at]Bia2computer.Com
پشتیبانی همراه: 09152611774

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی

آموزش و راهنمای خرید اینترنتی قاابل پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب


 

یک هفته گارانتی تعویض

یک هفته گارانتی تعویض برای تمام خرید ها


ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد

ارسال کالا با پیک موتوری در حال حاضر در تهران و مشهد


 


 

پرداخت مبالغ دستی

جهت پرداخت هر گونه مبلغی به طور دستی با درج مبلغ و پرداخت با ذکر توضیح و مشخصات خود در زمان پرداخت دلیل پرداخت را ذکر کرده تا توسط پشتیبان سایت بررسی و اقدام لازم به درخواستتان صورت گیرد.